Sohvik Cup V

22.07.2017

VIIENDA SOHVIK CUPI VÕITIS RAASIKU VALLA FC!

Laupäeval, 22. juulil toimus Kehra kunstmurustaadionil viiendat korda spordiklubi Anija Unitedi poolt korraldatav jalgpalliturniir Sohvik Cup. Võistlustele registreerus kaheksa võistkonda, kes loositi eelnevalt kahte alagruppi.

Mõlema alagrupi kaks paremat lunastasid pääsu poolfinaali, 3.-4. koha omanikud selgitasid välja kohad viiendast kaheksandani.

A alagruppi valitses Anija JK Põrgupõhja, kes alistas kõik vastased koguskooriga 8:1. Teiseks tuli üllatusmeeskond Keerdtrepp, kes võitis kaks mängu minimaalselt 1:0 ning kaotas alagrupi võitjale 1:3. Kolmandaks jäi Raasiku FC Joker III, kel õnnestus kahe kaotuse kõrvale saada võit Anija JK üle. Anija JK jäi kolme kaotusega alagrupi neljandaks.

1. Anija JK Põrgupõhja 9 punkti

2. Keerdtrepp 6

3. Raasiku FC Joker III 3

4. Anija JK 0

B alagrupis näitas üleolekut Raasiku Valla FC. Peale esimese mängu 6:1 võitu alistati ka kaks järgmist vastast ning edeneti alagrupi esimesena poolfinaali. Teise koha võitles välja kaotuse kõrvale kaks minimaalset võitu saanud FC Puhkus Mehhikos. Kolmandale kohale tuli FC Seened, kes alistas otsustavas mängus neljandaks tulnud Anija JK Alavere 1:0.

1. Raasiku Valla FC 9 punkti

2. FC Puhkus Mehhikos 6

3. FC Seened 3

4. Anija JK Alavere 0

Peale alagrupimägne toimusid nn väikesed poolfinaalid, mille võitjad pääsesid mängima 5. kohale ning kaotajad 7. kohale. FC Joker III oli 1:0 parem Alaverest ning Anija JK alistas viimase minuti väravast 2:1 FC Seened.

7. kohale mängisid seega Alavere ja Seened. Kui alagrupis oli parem Kuusalu võistkond, siis nüüd suutis võidu võtta Alavere ning kindlustada turniiri 7. koha.

5. koha mängus kohtusid FC Joker III ja Anija JK. Pingelises mängus lõppes normaalaeg 1:1, kuid penaltiseerias sai väravavahi tõrjete toel võidu FC Jokeri võistkond ning tuli viiendaks.

Esimene poolfinaal Anija JK Põrgupõhja ja FC Puhkus Mehhikos vahel kujunes turniiri põnevaimaks mänguks. Põrgupõhja dikteeris mängu ning asus 16. minutiks 4:1 eduseisu. Mehhiklased ei andnud alla ning ronisid võimatuna näinud olukorrast välja, lüües viigivärava mõnikümmend sekundit enne lõpuvilet. Penaltiseerias viidi comeback 3:1 üleolekuga võiduka lõpuni ning edeneti finaali.

Teine poolfinaal Raasiku Valla FC ja Keerdtrepi vahel lõppes esimeste 2:0 paremusega. RVFC haaras eduseisu varajasest väravast ning kindlustas seda mõni minut enne lõppu veelgi.

Kolmanda koha heitlus Põrgupõhja ja Keerdtrepi vahel algas viimaste kiire väravaga. Põrgupõhja viigistas aga õige pea ning lõi veel kaks vastuseta väravat juurde, teenides välja pronksised autasud.

Finaal Raasiku Valla FC ja FC Puhkus Mehhikos vahel algas luuravalt. Mõlemad võistkonnad tunnetasid pinget ning ei hakanud liialt riske võtma. Mäng pakkus hästi ülesehitatud rünnakuid, distsiplineeritud kaitsetööd ning tasemel tõrjetööd. Mõni minut enne kohtumise lõppu tegi otsustava puute RVFC ründaja Hans Paulus, kelle peast pall üle väravavahi lendas ning vastase kaitsja nina eest postipuutega võrku lipsas. Raasiku Valla FCst sai seega teine võistkond FC Kehra kõrval, kes saavutanud kaks Sohvik Cupi võitu!

Viies Sohvik Cupi turniir oli täis tasavägist, võitluslikku ja kaasahaaravat jalgpalli. Ilmataat soosis turniiri ning tagas päikesepaistelise vaatemängu terveks päevaks. Võistluseid oli läbivalt jälgimas mitmekümnepealine rahvahulk, kes oma lemmikute toetamisega kitsi ei olnud. Järgmise Sohvik Cupi toimumisaeg on juba paigas. Kalendris võib ringi ümber tõmmata 2018. aasta 21. juulile!

Täname Sohvik Cupi toetajaid ning vabatahtlikke: Anija vald, Kohvik Sohvik, Katkera OÜ, Ofi Construction OÜ, Rimark, ShowEx, Keerdtrepp, Eesti Jalgpalli Liit, Cristlin Kuldmaa, Jaanis Väinaste, Freddi Turmann.