Sohvik Cup VI

21.07.2018

KUUENDA SOHVIK CUPI VÕITIS RETRO COMPANY!

Laupäeval, 21. juulil toimus Kehra kunstmurustaadionil kuuendat korda spordiklubi Anija Unitedi poolt korraldatav jalgpalliturniir Sohvik Cup. Võistlustele registreerus kaheksa võistkonda, kes loositi eelnevalt kahte alagruppi.


Mõlema alagrupi kaks paremat lunastasid pääsu poolfinaali, 3.-4. koha omanikud selgitasid välja kohad viiendast kaheksandani.


A alagruppi valitses Kehra All Stars, kes alistas kõik vastased koguskooriga 11:1. Teiseks tuli Anija JK, kes teenis avamängu kaotuse kõrvale võidu ja viigi. Kolmandaks jäi Alavere, kelle saldoks oli kaks viiki ja kaotus. Raasiku FC Joker III jäi ühe viigi ja kahe kaotusega alagrupi neljandaks.

1. Kehra All Stars 9 punkti

2. Anija JK 4

3. Alavere 2

4. Raasiku FC Joker III 1


B alagrupis näitas parimat mängu Retro Company, kes sai peale avamängu viiki kirja kaks võitu. Teise koha võitles välja võidu ja kahe viigiga FC Puhkus Mehhikos. Kolmandale kohale tuli Põrgupõhja kahe viigi ja kaotusega. Neljandaks jäi viigi ja kahe kaotusega Fc Aex.


1. Retro Company 7 punkti

2. FC Puhkus Mehhikos 5

3. Põrgupõhja 2

4. Fc Aex 1


Peale alagrupimänge toimusid nn väikesed poolfinaalid, mille võitjad pääsesid mängima 5. kohale ning kaotajad 7. kohale. Põrgupõhja oli 1:1 lõppenud normaalaja järel penaltiseerias 2:1 üle Raasiku FC Joker IIIst. Fc Aex alistas samal ajal Alavere samuti peale viigiliselt lõppenud normaalaega penaltiseerias 3:2.


7. kohale mängisid seega Alavere ja Raasiku FC Joker III. Kui alagrupis lõppes omavaheline mäng viigiga, siis nüüd suutis 2:1 võidu võtta Alavere ning kindlustada turniiri 7. koha.


5. koha mängus kohtusid Põrgupõhja ja Fc Aex. Alagrupis 0:0 lõppenud mäng tõi seekord kolm väravat ja 2:1 võidu Põrgupõhjale.


Esimene poolfinaal Kehra All Starsi ja FC Puhkus Mehhikos vahel oli mitmete võimalustega, aga normaalaeg lõppes sellegipoolest 0:0. Penaltiseerias olid kindlamad tallinlased, kes liikusid 2:1 võiduga finaali.


Teine poolfinaal Retro Company ja Anija JK vahel lõppes esimeste 2:0 paremusega. Retro Company oli kaua hädas väravaluku lahtimuukimisega, aga viimaks edeneti siiski kindlalt finaali.


Kolmanda koha heitluses läksid vastakuti Kehra All Stars ja Anija JK, kelle alagrupimäng lõppes esimeste 6:0 paremusega. Seekord oli kohtumine oluliselt tasavägisem, kui minimaalse 3:2 paremusega teenis korraks võistluspaika väisanud hoovihmas kolmanda koha Kehra All Stars.


Finaal toimus samuti meeskondade vahel, kes alagrupifaasis juba omavahel kohtusid. Tol korral leppisid Retro Company ja FC Puhkus Mehhikos 0:0 viiki, kuid finaalis üks värav ikkagi löödi. Selle autoriks oli Sergei Ziedjalis Retro Companyst, millega ta kindlustas oma võistkonnale turniirivõidu.


Kuues Sohvik Cupi turniir oli täis tasavägist, võitluslikku ja kaasahaaravat jalgpalli. Ilmataat soosis turniiri ning tagas päikesepaistelise vaatemängu peaaegu terveks päevaks. Vaid kolmanda koha kohtumises avanesid taevaluugid täielikult, kuid sulgusid siis taas kiiresti. Võistluseid oli läbivalt jälgimas mitukümmend inimest, kes tulid kas üksi, sõprade või perega. Järgmise Sohvik Cupi toimumisaeg on juba paigas. Kalendris võib ringi ümber tõmmata 2019. aasta 20. juulile!


Täname Sohvik Cupi toetajaid ning vabatahtlikke: SA Anija Valla Spordimaailm, Kohvik Sohvik, Kati Köök, Dominoshaus OÜ, Katkera OÜ, Ofi Construction OÜ, Rimark, ShowEx, Eesti Jalgpalli Liit, Keith Juksaar.


ESIKOLMIKU KOOSSEISUD


Retro Company: Denis Petrov, Sergei Ziedjalis, Pavel Hartšuk, Andrei Kašuba, Aleksandr Levin, Siim Mõttus, Anatoli Nagornõi, Evgeny Kharchuk, Andrei Fedossejev, Emin Munshiyev, Bahtigar Jabrayilov, Ahmadov Aghanijat.


FC Puhkus Mehhikos: Janek Vaab, Oliver Karm, Silver Salundo, Andre Sokolov, Jan-Jesper Reimann, Henrik Sepp, Taso Toomik, Karl Kevin Klais, Sander Melles, Erki Künnapuu, Tauri Tamm.


Kehra All Stars: Evgeny Rebotunov, Erik Vinogradov, Anton Beljajev, Rei Malõšev, Svjatoslav Zamiralov, Nikita Makovei, Mihhail Kašuba, Sergei Kopossov, Aleksandr Skaun


KÕIK TULEMUSED


Peaväljak

10:00 A RAASIKU FC JOKER III - ALAVERE 1:1

10:30 B FC PUHKUS MEHHIKOS - RETRO COMPANY 0:0

11:00 A RAASIKU FC JOKER III - ANIJA JK 0:3

11:30 B FC PUHKUS MEHHIKOS - PÕRGUPÕHJA 0:0

12:00 A RAASIKU FC JOKER III - KEHRA ALL STARS 1:2

12:30 B FC PUHKUS MEHHIKOS - FC AEX 3:1

13:00 pf1 ALAVERE - FC AEX 2:2 (pen. 2:3)

13:30 PF1 KEHRA ALL STARS - FC PUHKUS MEHHIKOS 0:0 (pen 1:2)

14:00 5. koha mäng:FC AEX - PÕRGUPÕHJA 1:2

14:30 3. koha mäng: KEHRA ALL STARS - ANIJA JK 3:2

15:00 Finaal: FC PUHKUS MEHHIKOS - RETRO COMPANY 0:1


2. väljak

10:00 A ANIJA JK - KEHRA ALL STARS 0:6

10:30 B PÕRGUPÕHJA - FC AEX 0:0

11:00 A ALAVERE - KEHRA ALL STARS 0:3

11:30 B RETRO COMPANY - FC AEX 2:0

12:00 A ALAVERE – ANIJA JK 0:0

12:30 B RETRO COMPANY - PÕRGUPÕHJA 2:0

13:00 pf1 PÕRGUPÕHJA - RAASIKU FC JOKER III 1:1 (pen. 2:0)

13:30 PF2 RETRO COMPANY - ANIJA JK 2:0

14:00 7. koha mäng: ALAVERE - RAASIKU FC JOKER III 2:1


MEESKONDADE LÕPPJÄRJESTUS


1. Retro Company

2. FC Puhkus Mehhikos

3. Kehra All Stars

4. Anija JK

5. Põrgupõhja

6. Fc Aex

7. Alavere

8. Raasiku FC Joker III


SÜMBOOLNE KOOSSEIS


Väravavaht - Janek Vaab (FC Puhkus Mehhikos)

Kaitsja - Sergei Ziedjalis (Retro Company)

Kaitsja - Silver Salundo (FC Puhkus Mehhikos)

Kaitsja - Martin Salumäe (Anija JK)

Poolkaitsja - Emin Munshiyev (Retro Company)

Ründaja - Aleksandr Levin (Retro Company)

Ründaja - Evgeny Rebotunov (Kehra All Stars)

Ründaja - Erik Vinogradov (Kehra All Stars)