Anija valla meistrivõistlused saalijalgpallis 2015

19.12.2015

PÕRGUPÕHJA ON ANIJA VALLA MEISTER!

Laupäeval, 19. detsembril toimusid Kehra spordihoones teist aastat järjepanu Anija valla meistrivõistlused saalijalgpallis. Spordiklubi Anija United poolt korraldatud turniirile registreerus kuus võistkonda Anija vallast, kellele pakkusid väljaspool arvestust konkurentsi kaks Raasiku FC Jokeri rahvaliiga võistkonda.


Turniirisüsteem sätestas, et registreerunud meeskonnad loositakse kahte 4-liikmelisse alagrupi. Alagruppide kaks paremat jätkavad poolfinaalides ning ülejäänud mängivad omavahel madalamate kohtade peale.

A alagrupi valitseja oli FC Kehra meeskond, kes suutis kõik kolm vastast alistada. Alavere sai tähtsa võidu JS SoKo üle, mis aitas nad teisena poolfinaali. SoKo ja FC Jokeri noored pidid leppima vastavalt 5. ja 7. koha mänguga.


A alagrupp

1. FC Kehra 9p (väravatevahe 8:2)

2. Alavere 6 (5:4)

3. JS SoKo 3 (4:4)

4. Raasiku FC Joker (noored) 0 (2:9)


B alagrupis oli seis mõnevõrra pingelisem. Põrgupõhja sai küll täiseduga grupivõidu, kuid pidi seejuures All Starsi ja Kossude vastu tulema välja kaotusseisust. Otsustav mäng FC Jokeri ja All Starsi vahel lõppes viigiga, mis viis parema väravatevahega poolfinaali Kehra meeskonna. FC Joker jäi seega napilt kõrgemast mängust välja ning Kossudel seisis nüüd ees 7. koha mäng Jokeri noorte vastu.


B alagrupp

1. Põrgupõhja 9 (13:2)

2. Kehra All Stars 4 (3:4)

3. Raasiku FC Joker 4 (3:6)

4. Kossud 0 (1:8)


Esimene kohamäng Kossude ja Jokeri noorte vahel pakkus pinget lõpuhetkedeni. Jokerid haarasid küll õnnelikust rikošetist eduseisu, kuid Kossud ei jätnud jonni ja võitlesid isukalt lõpuni. Väravat vastase võrku lüüa siiski ei suudetud ning seega lõppes mäng rassakate 1:0 võiduga.


5. koha mängus kohtusid JS SoKo ja Raasiku FC Joker. Võrdsete heitlus oli suundumas viigisadamasse ning seega penaltiseeriasse, kui Joker viis sekundit enne lõpusireeni ohtlikult positsioonilt karistuslöögi teenis. JS Soko kahemeheline müür ei olnud seekord ülesannete kõrgusel ja lasi pallil võrku vuhiseda. 2:1 võit sellest mängust FC Jokerile.


Seejärel oli aeg poolfinaalide käes. Esimeses neist kohtusid FC Kehra ja Kehra All Stars. All Stars saavutas turniiri favoriitide vastu kiirrünnakust eduseisu ning jäi terveks ülejäänud mänguks surve alla. Ennastsalgav kaitsetöö, turniiri parimaks väravavahiks tunnistatud Veniamin Osokini tõrjed ja FC Kehra paigastolnud sihik tõidki All Starsile uskumatuna tundunud finaalikoha!


Teine poolfinaal, kus kohtusid Põrgupõhja ja Alavere oli veidi ühepoolsem. Alavere tõi mängu pinget kui kaotusseis hiljem turniiri parimaks mängijaks nimetatud Paul Tähe väravast üks kahele vähendati, kuid Põrgupõhja leidis veel kaks korda väravavõrgu üles ja liikus kindlalt edasi finaali.


Alaverel kaua puhata ei lastud ning juba tuli FC Kehra vastu asuda pronksmedalite nimel võitlema. Rohkem puhata saanud kehrakad haarasid kiiresti juhtohjad ja olid peale avaväravat eduseisu suurendamisele lähedal, kuid Alavere viimased pingutused tõid neile nurgalöögijärgselt hoopiski viigivärava. Mängu saatus otsustati seega penaltiseerias. Alavere eksis vaid viimasel löögil, Kehral tuli eksimusi aga kaks, mis tähendas, et sarnaselt eelmise aastaga olid Alavere päralt pronksised autasud!


Finaalis oli Põrgupõhja vastamisi poolfinaalis suurüllatuse pakkunud Kehra All Starsiga. Alagrupis jäi samade vastaste kohtumine 3:1 Põrgupõhja kasuks ning see mäng kulges turniiri suurima väravaküti Siim Urva juhtimisel samas suunas. Põrgupõhja haaras kiiresti 3:0 eduseisu. Viimastel minutitel lõid mõlemad võistkonnad ühe värava lisaks ning seega oli seisuga 4:1 tulnud Anija valla meistriks Põrgupõhja!


Võitjameeskond sai aastaks enda valdusesse turniiri rändkarika. Esikolmikut autasustati medalite ja kasti spordijoogiga. Eriauhinnad pälvisid turniiril enim silma paistnud mängijad. Lisaks tunnustati tublisid vabatahtlikke, pildistajat Keith Juksaart ning lauakohtunikku Cristlin Kuldmaad. Turniiri noorim osaleja, 8-aastane Martin Lepik, Kossude võistkonnast sai samuti tunnustuse osaliseks.


Põrgupõhja mängis koosseisus: Freddi Turmann, Antti Everst, Mihkel Kuuse, Siim Urva (parim väravakütt), Martti Klaus, Geete Paulus, Priit Taalmann, Creiton Kojalo.


Kehra All Starsi koosseis oli järgmine: Veniamin Osokin (parim väravavaht), Lev Karpov, Mihhail Kašuba, Anton Beljajev, Edvin Yevtushenko, David Mamporia, Rei Malõshev.


Alavere võistkonda kuulusid: Kaspar Huul, Paul Tähe (parim mängija), Rene Tähe, Jüri Rauam, Ardo Nõmmela, Aleksander Pavljuk, Elvo Hansen, Randar Vilbiks, Aleks Nasilnikov, Sergo Ubina, Raigo Laidsalu.


KÕIK TULEMUSED


10:00 A JS SoKo - Raasiku FC Joker (noored) 3:0

10:20 A Alavere - FC Kehra 1:2

10:40 B Kehra All Stars - Kossud 1:0

11:00 B Põrgupõhja - Raasiku FC Joker 5:0

11:20 A JS SoKo - Alavere 1:2

11:40 A Raasiku FC Joker (noored) - FC Kehra 1:4

12:00 B Kehra All Stars - Põrgupõhja 1:3

12:20 B Kossud - Raasiku FC Joker 0:2

12:40 A JS SoKo - FC Kehra 0:2

13:00 A Raasiku FC Joker (noored) - Alavere 1:2

13:20 B Kehra All Stars - Raasiku FC Joker 1:1

13:40 B Kossud - Põrgupõhja 1:5

14:00 7. koha mäng: Raasiku FC Joker (noored) - Kossud 1:0

14:20 5. koha mäng: JS SoKo - Raasiku FC Joker 1:2

14:40 1. poolfinaal: FC Kehra - Kehra All Stars 0:1

15:00 2. poolfinaal: Põrgupõhja - Alavere 4:1

15:20 Pronksimäng: FC Kehra - Alavere 1:1 (pen. 1:2)

15:40 Finaal: Põrgupõhja - Kehra All Stars 4:1


TURNIIRI LÕPPJÄRJESTUS


1. PÕRGUPÕHJA

2. KEHRA ALL STARS

3. ALAVERE

4. FC Kehra

-. Raasiku FC Joker

5. JS SoKo

-. Raasiku FC Joker (noored)

6. Kossud


*Raasiku võistkonnad osalesid väljaspool arvestust


VÄRAVALÖÖJATE EDETABEL


8 Siim Urva (Põrgupõhja)

6 Mihkel Kuuse (Põrgupõhja)

3 Freddi Turmann (Põrgupõhja)

Paul Tähe (Alavere)

Jaan Jalas (Raasiku FC Joker)

2 Creiton Kojalo (Põrgupõhja)

Martti Klaus (Põrgupõhja)

David Mamporia (Kehra All Stars)

Raigo Laidsalu (Alavere)

Aleksandr Levin (FC Kehra)

Pavel Hartšuk (FC Kehra)

Andrei Kašuba (FC Kehra)

Rasmus Linkvist (Raasiku FC Joker (noored))

1 Edvin Yevtushenko (Kehra All Stars)

Lev Karpov (Kehra All Stars)

Mihhail Kašuba (Kehra All Stars)

Anton Beljajev (Kehra All Stars)

Aleks Nasilnikov (Alavere)

Kaspar Huul (Alavere)

Anatoli Nagornõi (FC Kehra)

Sergei Ziedjalis (FC Kehra)

Janek Jaškov (Raasiku FC Joker)

Rain Päären (Raasiku FC Joker)

Siim Normak (JS SoKo)

Martin Salumäe (JS SoKo)

Joonas Kuuskla (JS SoKo)

Cevin Kuldmaa (JS SoKo)

Roland Aguraiuja (JS SoKo)

Ardo Rosumovski (Raasiku FC Joker (noored))

Martin Lepik (Kossud)


Spordiklubi Anija United tänab kõiki osalenud võistkondi, turniirile kaasa elanud pealtvaatajaid ja toetajaid: Anija Vald, Katkera, Dominoshaus, Ofi Construction, Sohvik!