Anija valla meistrivõistlused saalijalgpallis 2016

16.12.2016

ANIJA VALLA MEISTRIKS TULI TAAS PÕRGUPÕHJA!

Laupäeval, 17. detsembril toimusid Kehra spordihoones kolmandat aastat järjest Anija valla meistrivõistlused saalijalgpallis. Spordiklubi Anija United poolt korraldatud turniirile registreerus kaheksa võistkonda.


Turniirisüsteem sätestas, et registreerunud võistkonnad loositakse kahte 4-liikmelisse alagruppi. Alagruppide kaks paremat jätkavad poolfinaalides ning ülejäänud mängivad omavahel madalamate kohtade peale.

A alagrupi võidu pälvis FC Kehra meeskond, kes alistas otsustavas mängus Põrgupõhja kindlalt 4:1. Põrgupõhjale kahe võidu ja ühe kaotusega teine positsioon. Kolmandaks jäi Aegviidu ning neljandaks Mikk&Sõbrad, kes suutis oma ainsa punkti teenida põnevusmängus alagrupi võitja vastu.


A alagrupp

1. FC Kehra 7 punkti (väravatevahe 9:3)

2. Põrgupõhja 6 (7:6)

3. Aegviidu 3 (5:6)

4. Mikk&Sõbrad 1 (2:8)


B alagruppi valitses FC Kehra Seniors. Kogenud võistkond teenis kahe suureskoorilise võidu kõrvale 2:1 paremuse alagrupi teise koha omaniku Kehra All Starsi vastu. Kolmanda koha sai seekord mitmete põhitegijateta mänginud Alavere ning neljandaks jäi Party Animals.


B alagrupp

1. FC Kehra Seniors 9 (11:2)

2. Kehra All Stars 6 (10:3)

3. Alavere 3 (8:7)

4. Party Animals 0 (0:17)


7.-8. koha mängus olid vastamisi Mikk&Sõbrad ning Party Animals. Mikk ja tema sõbrad ei jätnud peoloomadele suurt šanssi ning kindlustasid 5:0 võiduga 7. koha.


5.-6. koha mäng viis kokku Aegviidu ning Alavere. Aegviidu alustas väga teravalt ning oli mõne minuti järel 3:0 eduseisus. Seejärel Alavere veidi kosus, kuid pidi lõpuks siiski vastaste 5:1 paremust tunnistama.


Esimeseks poolfinaaliks oli pakkuda tõeline maiuspala, kui vastamisi astusid FC Kehra ja Kehra All Stars. Mäletatavasti olid samad võistkonnad vastakuti eelmise aasta poolfinaalis, kus All Stars suutis turmtulele vastu panna ja napi võiduga finaali pääseda. Ka seekord oli mängukäik sarnane. All Stars haaras kaks korda eduseisu ning suutis seda FC Kehra pingutustest hoolimata lõpuni hoida.


Teises poolfinaalis olid vastakuti FC Kehra Seniors ja tiitlikaitsja Põrgupõhja. Seniors oli alagrupis näidanud väga head minekut, mistõttu võis neid kergeteks favoriitideks pidada. Põrgupõhja ei soovinud aga mingil juhul taas FC Kehraga kohtuda, kellelt alagrupis 1:4 ketukas saadi. Haarav mäng kaldus lõpuks selgelt Põrgupõhja poole, kes 4:0 võiduga finaali marssis, jättes kolmanda koha eest võitlema mõlemad FC Kehra võistkonnad.


Kolmanda koha mängus näitasid nooremad seenioritele selgelt koha kätte. Eks üheks põhjuseks võib pidada ka seda, et seeniorid said enne mängu napilt puhkeaega. See ei huvitanud aga mitte üks põrm FC Kehra mängijat Aleksandr Skauni, kes kõmmutas oma meeskonna kõik viis väravat, kindlustades FC Kehrale 5:2 võiduga pronksised autasud. Ühtlasi tõusis mees selle esitusega turniiril enim väravaid löönud mängijaks.


Finaal toimus teist aastat järjest samade võistkondade osavõtul. Eelmine kord olid Põrgupõhja võidunumbrid 4:1, kuid sel korral ei vihjanud miski nii suurele üleolekule. Mäng kulgeski kui võrdsete heitlus. All Stars proovis mitu korda kaugelt väravat leida ning paar lööki vuhisesid päris napilt mööda. Põrgupõhja ei tulnud vastaste kaitseliini lahtimuukimisega esialgu kuidagi toime. Peagi olukord muutus, Põrgupõhja leidis üles väravaraamistiku ning surve All Starsi väravale oli märgatav. 50 sekundit enne mängu lõppu õnnestus Siim Urval vastaselt pall varastada ning värava poole putku panna. Väravavahi püüdlus lööki tõrjuda seekord vilja ei kandnud ning Põrgupõhja haaras eduseisu. Sellele järgnenud särgi eemaldamine tõi väravalööjale aga kollase kaardi ning Põrgupõhja pidi viimased sekundid mängima vähemuses. Aeg tiksus All Starsi jaoks armutult ning hoolimata paarist heast võimalusest skoori teha ei suudetud, mis tähendas, et Põrgupõhja oli teist aastat järjest tulnud Anija valla meistriks!


Põrgupõhja sai enda valdusesse taaskord rändkarika, kuhu peale graveeritud eelmise kahe turniiri võitjate nimed. Esikolmikut autasustati medalite ning kasti spordijoogiga. Turniiril enim silma paistnud mängijad pälvisid eriauhinnad - ülimaitsva Neio šokolaadikringli ning Eesti Jalgpalli Liidu poolt välja pandud Mika Keräneni raamatu “Väravajoonel”.


ESIKOLMIKU KOOSSEISUD


Põrgupõhja: Freddi Turmann, Mart Raudsepp, Mihkel Kuuse, Madis Kuuse, Kristi Gross, Martti Klaus, Antti Everst, Priit Taalmann, Siim Urva (turniiri parim mängija).


Kehra All Stars: Veniamin Osokin (turniiri parim väravavaht), Svjatoslav Zamiralov, Rene Košenski, Evgeny Rebotunov, Anton Beljajev, Edvin Yevtushenko.


FC Kehra: Valeri Vilpo, Andrei Kašuba, Pavel Hartšuk, Aleksandr Skaun (turniiri parim väravalööja), Aleksandr Morozov, Edvin Härgin.


KÕIK TULEMUSED


10:00 A Põrgupõhja - Mikk&Sõbrad 4:1

10:20 A Aegviidu - FC Kehra 1:4

10:40 B Kehra All Stars - Party Animals 6:0

11:00 B Alavere - FC Kehra Seniors 1:4

11:20 A Põrgupõhja - Aegviidu 2:1

11:40 A Mikk&Sõbrad - FC Kehra 1:1

12:00 B Kehra All Stars - Alavere 3:1

12:20 B FC Kehra Seniors - Party Animals 5:0

12:40 A Põrgupõhja - FC Kehra 1:4

13:00 A Mikk&Sõbrad - Aegviidu 0:3

13:20 B Kehra All Stars - FC Kehra Seniors 1:2

13:40 B Party Animals - Alavere 0:6

14:00 7. koha mäng: Mikk&Sõbrad - Party Animals 5:0

14:20 5. koha mäng: Aegviidu - Alavere 5:1

14:40 1. poolfinaal: FC Kehra - Kehra All Stars 1:2

15:00 2. poolfinaal: FC Kehra Seniors - Põrgupõhja 0:4

15:20 Pronksimäng: FC Kehra - FC Kehra Seniors 5:2

15:40 Finaal: Põrgupõhja - Kehra All Stars 1:0


TURNIIRI LÕPPJÄRJESTUS


1. PÕRGUPÕHJA

2. KEHRA ALL STARS

3. FC KEHRA

4. FC Kehra Seniors

5. Aegviidu

6. Alavere

7. Mikk&Sõbrad

8. Party Animals


VÄRAVALÖÖJATE EDETABEL


9 Aleksandr Skaun (FC Kehra)

5 Mihkel Kuuse (Põrgupõhja)

Edvin Yevtushenko (Kehra All Stars)

Anatoli Nagornõi (FC Kehra Seniors)

Talis Lisakov (Mikk&Sõbrad)

4 Siim Urva (Põrgupõhja)

Evgeny Rebotunov (Kehra All Stars)

Mart Mikiver (Aegviidu)

Raigo Laidsalu (Alavere)

3 Kaido Bammer (Aegviidu)

22 Antti Everst (Põrgupõhja)

Rene Košenski (Kehra All Stars)

Pavel Hartšuk (FC Kehra)

Andrei Kašuba (FC Kehra)

Jaroslav Fedossejev (FC Kehra Seniors)

Andrei Fedossejev (FC Kehra Seniors)

Igor Dorošenko (FC Kehra Seniors)

Owe Hallik (Aegviidu)

Aleks Nasilnikov (Alavere)

Ardo Nõmmela (Alavere)

1 Martti Klaus (Põrgupõhja)

Anton Beljajev (Kehra All Stars)

Edvin Härgin (FC Kehra)

Aleksandr Morozov (FC Kehra)

Konstantin Kovalenko (FC Kehra Seniors)

Sergei Kopossov (FC Kehra Seniors)

Sergei Martšenko (Aegviidu)

Randar Vilbiks (Alavere)

Roland Aguraiuja (Mikk&Sõbrad)

Ats Voosel (Mikk&Sõbrad)


Spordiklubi Anija United tänab kõiki osalenud võistkondi, turniirile kaasa elanud pealtvaatajaid, toetajaid: Anija Vald, Katkera OÜ, Sohvik, Ofi Construction OÜ, Goodmark OÜ; vabatahtikke Keith Juksaart ja Cristlin Kuldmaad ning kohtunikke Žorž Bogdanovit ja Karl Tamme.